Właściwości

Kolagen marki Collife działa w głębokich warstwach skóry, pobudzając zachodzące tam naturalne procesy fizjologiczne, czego dowodem są widoczne i trwałe efekty.

 

Biodostępność

Kolagen marki Collife jest wyjątkowym osiągnięciem kosmetologii, której zadaniem jest przywracanie czynności urody i ciała przy zastosowaniu zdobyczy interdyscyplinarnej wiedzy. Kolagen marki Collife swoje właściwości zawdzięcza opatentowanej metodzie otrzymywania, która pozwala wyizolować nienaruszone, „żywe” cząsteczki tropokolagenu w uwodnionej postaci. Cząsteczki te są skutecznie asymilowane przez organizm ludzki, a następnie wykorzystane do odbudowy uszkodzonej struktury kolagenowej skóry i innych narządów.

Przenikalność

Warunkiem włączenia kolagenu podawanego z zewnątrz (pozaustrojowego) w jego naturalny obrót, odbywający się w organizmie, jest skuteczne pokonanie bariery skórnej. Kolagen marki Collife charakteryzuje się bardzo dobrą przenikalnością przez warstwy naskórka. Drogą, która prowadzi kolagen marki Collife w głąb skóry są pory, których średnica kilkaset razy przekracza średnicę jego cząstek. Ponadto, istnieje możliwość penetracji kolagenu poprzez przestrzenie pomiędzy komórkami naskórka, o wymiarach 10 nm.

Stabilność

Kolagen marki Collife utrzymuje aktywność biologiczną w temperaturze ciała ludzkiego, dzięki czemu nie ulega natychmiastowej dezaktywacji po nałożeniu na skórę. Ponadto, mimo naturalnego pochodzenia zachowuje wysoką odporność na działanie bakterii, wirusów i grzybów. Doskonały poziom stabilności kolagenu marki Collife wynika z wysokiego stopnia czystości biologicznej preparatu. Cecha ta sprawia, że preparaty nadają się do każdego rodzaju skóry, bez względu na wiek i rodzaj defektów wizualnych. Pozbawione sztucznych barwników i środków zapachowych nie posiadają właściwości drażniących ani alergizujących.

Lifting

Aktywny kolagen marki Collife dociera do skóry właściwej naśladując działanie młodych komórek, które z wiekiem produkują niewystarczającą ilość kolagenu. Kolagen dostarczany transdermalnie uzupełnia bilans tego białka w skórze. Ten odżywczy zastrzyk białka wyraźnie wzmacnia skórę i wyrównuje niedobory wody w głębokich warstwach naskórka. W efekcie już po kilku dniach stosowania obserwuje się wzrost elastyczności i napięcia skóry oraz stopnia jej wygładzenia. Zmarszczki ulegają spłyceniu, a owal twarzy wyraźnie się poprawia.

Regeneracja

Kolagen marki Collife poprawia wygląd skóry i jej stan w miejscu, gdzie jest aplikowany. Jednak jego działanie nie ogranicza się do efektu liftingu. Pozwala przede wszystkim trwale odbudować strukturę skóry, przywracając jej zdolność do kumulowania wody oraz uruchamiając procesy naprawcze w skórze. Odbudowa komórek skóry jest procesem wymagającym czasu, dlatego preparat powinien być stosowany regularnie, rano i wieczorem. Aktywny kolagen marki Collife skutecznie spowalnia proces starzenia się skóry pobudzając syntezę naturalnego kolagenu, co przekłada się na prawidłowe działanie i kondycję wszystkich warstw skóry.
 

Newsletter

Nowości i promocje.

Zapisz się.

Infolinia

Skontaktuj się z nami.

537 440 003

Oferta Collife

Poznaj szczegółowe informacje o produktach.

Zobacz pełną ofertę